Andrzej Matys

Żubry mają moc. Przyciągnęły już krowę, teraz dołączył byk

Byk bydła domowego - a według leśników „mniejszy żubr” - którego w towarzystwie dorosłych żubrów z Puszczy Augustowskiej sfotografował przyrodnik i ekolog Fot. Adam Bohdan Byk bydła domowego - a według leśników „mniejszy żubr” - którego w towarzystwie dorosłych żubrów z Puszczy Augustowskiej sfotografował przyrodnik i ekolog Adam Bohdan.
Andrzej Matys

Ekolog, naukowcy i hodowcy bez trudu rozwiązali zagadkę osobnika w stadzie, który - zdaniem leśników - od kilku lat nie chce rosnąć.

Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska spotkał niedawno w Puszczy Augustowskiej kilka żubrów. Jeden był wyraźnie mniejszy. Od leśników dowiedział się, że rzeczywiście jeden od kilku lat nie chce rosnąć...

- Po kilku dniach odtworzyłem nagrania video ze stadkiem żubrów i okazało się, że „mniejszy żubr” to byk bydła domowego - opowiada Adam Bohdan i dodaje, że jego spostrzeżenie potwierdził m.in. prof. Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Badania Ssaków PAN w Białowieży.

Co prawda krowy są różne, ale żeby mylić je z żubrami? - dziwi się Ewa Hryniewicka z Trześcianki.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.